Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis zásahu:

Dne 16.8.2010 v 00:40 byla jednotka povolána krajským operačním střediskem Ústí nad Labem k čerpání garáže u rodinného domu v Proboštově-Přítkově. Na místě události bylo průzkumem zjištěno, že voda odtéká přirozenou cestou do blízké kanalizace a proto čerpání vody nebylo nutné. Jednotka SDH Proboštov vytlačila zatopené osobní vozidlo které se v garáži nacházelo a ukončila zásah. Při odjezdu z místa události byla jednotce nahlášena zatopená silnice u fotbalového hřiště Anger Teplice. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala  jednotka HZS Teplice. A jednotka SDH Proboštov byla proto vyslána k další události kterou bylo čerpání vody ze dvora rodinného domu v Sobědruhách. Na místě hrozilo zatopení tohoto rodinného domu a proto jednotka pomocí PS 12 a plovoucího čerpadla začala vodu odčerpávat. Po několika minutách dorazila na místo i místní jednotka SDH Sobědruhy které bylo místo události posléze předáno a jednotka SDH Proboštov byla vyslána na odčerpání vody u nákupního centra Olympia Teplice kde pomocí plovoucího motorového čerpadla odčerpala vodu se silnice a pročistila blízkou kanalizaci. Po ukončení zásahu se jednotka vracela zpět na základnu. Při této cestě byla jednotka povolána do jiné části Sobědruh kde čerpala spolu s HZS Teplice sklep rodinného domu. Po ukončení této události se jednotka vrátila zpět na základnu.


1) Čerpání garáže- Přítkov
Obrazek

2) Zatopená silnice- Anger

Obrazek


                                           3) Čerpání vody ze dvora rodinného domu- Sobědruhy

Obrazek                            4) Zatopená silnice- Olympia Teplice

Obrazek5) Čerpání zatopeného sklepa- Sobědruhy

 Obrazek